Riktig avgjørelse!

Deilig å få ned skuldrene litt!

God kveld!

Som dere allerede vet, så har jeg hatt en ganske tøff uke. Men nå går det heldigvis bedre med meg. Likevel så har jeg kjent på en slitasje, og bestemt meg for å ta grep. Det har resultert i at min podcast nå tar sommerferie, og kommer tilbake i august med ny sesong da. Jeg måtte rett og slett redusere på arbeidsmengden min, og fokusere mer på selve helsen min i tiden fremover. Sommeren skal brukes til å lade batteriene, og jeg skal passe på meg selv. Det er kun jeg som kan passe på min egen helse, og velger derfor å begrense mine oppgaver litt i tiden som kommer.

Utfordrende å finne den riktige balansen!

Jeg elsker å dele min hverdag sammen med dere, og håper at dere skjønner min avgjørelse. Det er jo krevende å skulle holde alt sammen i gang, og da må man redusere litt når det behøves. Jeg skulle etter planen gitt ut ro episoder til før ferien, men de temaene kan vente til over sommeren. Føles egentlig godt å bare ta en avgjørelse, og verne litt mer om meg selv. I min hverdag, så velger jeg å være litt snillere mot meg selv nå. Jeg har forstått at helsen min krever mer hvile. Kjedelig, men sant. Uansett hvordan man snur og vender på det, så har helsen min førsteprioritet.

Sommeren skal brukes til å bli sterkere!

I dag har jeg endelig følt at den verste reaksjonen slipper taket i meg, og at jeg klarer å se mer fremover igjen. Det har vært så sterke inntrykk, så denne kroppen kollapset. Heldigvis har jeg trent godt denne uken, og min mentale helse har respondert veldig bra på det. Da klarer jeg å riste ting litt av meg, og gå videre. Jeg er egentlig litt glad for at turen til Egersund, ble utsatt i noen uker. For jeg trenger de ukene til å bli mentalt sterk, og da kan jeg være klar til å gjennomføre turen på best mulig måte. Uansett hvor vondt det er ,så må det bare gjøres. Det skal jeg klare!

Klem fra Wenche

Følg meg gjerne på Facebook , Youtube og Instagram!

Snapchat: wencheblogg og Hverdagschat (torsdag)

Podcast: Min psyke hverdag!

Bli gjerne med i Mestringsklubben!

0 kommentarer

Siste innlegg