Jeg våger endelig å lære nye ting!

Når man kjemper seg gjennom en livskrise, så er der ikke rom eller overskudd til annet enn å komme seg gjennom hverdagen. Det er en slags unntakstilstand, og man kjemper febrilsk for å finne nok krefter til å komme seg gjennom en vanlig dag. Det er noe som er slitsomt, og som er veldig uvant når man egentlig er en arbeidshest. Men slik ble det for meg i en del år. Nå føler jeg endelig at det er i ferd med å løsne mer og mer. Jeg har plutselig lyst til å lære meg nye ting, og jeg våger å prøve! Det er noe som virkelig er kjekt å kjenne på. Nå suger jeg til meg læring via webinar på internett. Jeg skal også i gang med å lære meg mer datakunnskaper i nær fremtid. Jeg gleder meg veldig til å få påfyll av kunnskap.

Det er et sunnhetstegn. Jeg merker at det er mer som vil frem i meg. Det er noe som driver meg videre, og som gjør at jeg stadig har utvikling. Jeg er ikke klar for vanlig skole, men jeg kan i hvert fall ta noen få kurs iblant. Jeg er så utrolig glad for at dette nå skjer med meg. Det er liksom som om jeg våkner litt opp fra en veldig tung dvale. Jeg har mine svakheter og utfordringer. Men jammen meg har jeg mange kvaliteter også. Nå er jeg fast bestemt på å utvikle meg selv i tiden som kommer, og jeg skal våge å ta sjanser. Det er ikke vits i å gjemme seg vekk når man egentlig mye heller vil være på en scene! Det er kjekt å merke at arbeidslysten nå er på vei tilbake inni meg. Men jeg har heldigvis mennesker rundt meg som skal holde meg litt i ørene underveis.

For meg er det en seier å vite at WeLG Foredrag skal være min arbeidsplass. Det er noe som jeg selv skaper, og som jeg virkelig brenner for. Det er fullt fokus på personlig utvikling her i huset, og jeg skal suge til meg masse læring i tiden som kommer nå. Tenk at jeg endelig kan kjenne på  glede og energi! Nå vet jeg med meg selv at tiden er inne for å stake ut kursen. Jeg gleder meg veldig til å komme skikkelig i gang med mine planer. Det er en del ting som skal gjennomføres i tiden som kommer. Men alt sammen vil føre meg videre i livet, og jeg har troen på at fremtiden vil bli veldig bra!

Vi blogges!

Følg gjerne WeLG Foredrag på Facebook, Instagram og Youtube!

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg