I går kveld så stakk jeg innom på karaoke etter at Knokkepilsen var ferdig. Jeg visste at musikkgjengen var på Tiedemanns kafe, og de ville at jeg skulle stikke innom. Det er alltid så god stemning, og lokalet var fullt med festglade mennesker. Ikke lenge etter at jeg kom, så stod jeg der med mikrofonen i hånden, og jeg koste meg skikkelig. Musikkvalget var egentlig ikke så lett, for publikum ønsket seg et gjenhør med min framføring av My heart will go on. Så var det bare å klemme til, og kose seg maksimalt underveis. Så utrolig kjekt å se hvordan alle sammen lyttet, og jeg fikk så god respons.
Etter den var ferdig, så fikk jeg velge meg en sang til selv. Da ble det den gamle klassikeren That”s whar friends are for. Jeg elsker den låten, og det var skikkelig kjekt fremføre den. Mange valgte å synge med på refrenget, og det ble så god stemning. Mestringsfølelsen som jeg kjenner på der og da, gir meg et skikkelig kick. Jeg blir så glad, og det er gøy å mestre det i en sånn setting. Herlige folk som driver det, og som virkelig gjør meg trygg til å opptre. Jeg gikk til bordet for å slappe av litt etter den andre låten. Men plutselig så måtte jeg komme meg opp i en fart, og overta mikrofonen på Shallow. Det gikk også veldig bra, og jeg fikk så gode tilbakemeldinger.
Tusen takk til alle dere herlige menneskene som heier på meg, og som støtter meg når jeg går ut av komfortsonen. Jeg simpelthen elsker å synge karaoke, og det kommer jeg til å gjøre mange ganger til. Endelig har jeg funnet et utested i Mandal hvor jeg trives, og jeg får lov til å utvikle meg som sanger samtidig. Musikkgjengen er herlige å gå ut sammen med, og vi kommer garantert til å møte opp mange ganger i tiden fremover. For meg så ble det en veldig kjekk kveld, og jeg er glad for at jeg valgte å delta på både Knokkelpils og karaoke!
Klem fra Wenche
Følg meg gjerne på Facebook , Youtube og Instagram!
Snapchat: wencheblogg
Podcast: Min psyke hverdag!
Ikke greit å trolle på den måten, Kikken! Jeg trodde du var en slags Elling-poet og mente det du skrev. Greit å være kritisk til dette som har vært den siste tiden, men trolling er ikke greit.
Syns du synger veldig fint, Wenche. En låt jeg gjerne skulle hørt deg synge er den fantastiske 80-talls-powerballaden «Alone» med Heart. Elsker den låta.
Tusen takk! Mvh Wenche
Leser at “Kikken” bekrefter på Jodel at kommentarene hans/hennes her er trolling.
Tror ikke Kikken har bekreftet det, nei. Faktisk har h*n vel hele tiden hevdet det motsatte, og bare hatt godord å si om Wenche. Hva er vitsen med å lage dårlig stemning på en ellers hyggelig blogg?
Kikken altså 🤩👏👏
@ kikken 😂😂🤦♀️
Flott Wenche! Tror du vi kan få en musikalsk smakebit på bloggen?
Det kommer nok! Mvh Wenche
For en nydelig kveld du beskriver! En kveld i mestringens, musikkens og samholdets tegn. Er det ikke deilig å finne små rom i tilværelsen der man kan oppsøke opplevelser som dette?
Fortellingen din om kveldens eventyr maler så flotte bilder for meg. Jeg ser for meg denne karaokebaren som et trygt og varmt sted der man kan søke ly fra omgivelsenes usikkerheter og redsler. Et sted du kan lade batteriene. En slags stikkontakt, om du vil. Og gjennom mestringen av det sungne ord blir denne stikkontakten en av disse typene med lokk på, som lar deg lade batteriene trygt. Du er ikke alene, men lokket av mestring og sangglede gjør ladingen sprutsikker, slik at annet støy ikke slipper inn for å avbryte. Nyt kvelden med fulladede batterier!